BRYNZOVÉ SLIMÁKY

Na dnes tu mám opäť jeden z mojich BEZreceptov. Teda recept, ktorého pôvodného znenia som sa veľmi nedržala, no aj tak do dopadlo celkom fajn. Slané slimáky s dvoma typmi náplne.

Použila som:
Cesto: 1 kocka droždia, 1 kocka cukru, 400g hladkej múky, 200g celozrnnej, 300ml mlieka (odhadom), 100g masti z mangalice, 2 ČL soli + vajíčko na potretie


Plnka I. : 50g masla, 100g bryndze, malá cibuľka, soľ, korenie, kmín drvený, celý kmín na posypanie
Plnka II. : 70g masla, 5 strúčikov cesnaku, hrsť a pol nasekanej brokolice na malé kúsky, hrsť strúhanej mozzarelky, soľ, korenie, sezam na posypanie
Myslím ale, že zvoliť môžete čokoľvek, čo máte doma – rôzne druhy syru, uvarené pomačkané zemiaky, na jemnúčko nakrájanú zeleninu, pomazánky, ale chutiť budú určite aj “prázdne”.  

POSTUP:
Z vlažného mlieka, droždia a cukru si pripravíme kvások, zmiešame s múkami, soľou a rozpustenou masťou a vymiesime si cesto. Necháme aspoň hodinku kysnúť a rozdelíme ho na dve časti. Vyvaľkáme dva “ obdĺžniky” – samozrejme sa nepodaria ako podľa pravítka, ale to nevadí. Na každý natrieme rozmiešanú zmes a zatočíme do rolády. Nakrájame na trojuholníky tak, aby nám vrchol zostal spojený (aspoň 1cm) a ukladáme na plech. Potrieme vajíčkom a posypeme podľa chuti. Piekla som na 170-180 stupňov do zlatej farby, ale to sa riaďte podľa svojej rúry a skúseností.
Ako vždy – od oka.  

Prajem dobrú chuť a budem rada, ak my napíšte vaše obľúbené kombinácie 🙂

Zanechajte mi koment